Будівельні матеріали Луцьк Блок трейд - будівельні матеріали Луцьк

Супердифузійна мембрана - сучасна високоефективна гідроізоляця покрівлі

Покрівельні мембрани - один з найважливіших елементів облаштування теплого покрівельного пирога. Найпоширеніша структура багатошарого влаштування покрівлі містить наступні елементи:

 • Решітка, контробрешітка
 • Пароізоляція, гідроізоляція (покрівельні  плівки)
 • Утеплювач у вигляді мінеральної вати на основі базальтового або скловолокна
 • Покрівельного покриття (керамічної, бітумної, композитної черепиці, металочерепиці, профнастилу).

 

Функції мембрани в покрівельному «пирозі»

Слід зазначити, що навіть при невеликому намоканні мінеральної вати, значно погіршуються теплоізоляційні властивості. Тому необхідно запобігати контакту теплоізоляції з випарами вологи. Походження її в покрівельному пирозі різне

 • випари. які утворюються всередині приміщення
 • волога від атмосферних опадів
 • конденсат на черепиці, профнастилі
 • волога, яка утворюється у волокнах мінвати внаслідок різких температурних перепадів.

Для захисту мінвати використовують підпокрівельні плівки: гідробар’єр та паробар’єр.

 1. Паробар’єр монтується під мінеральну вату. Його функція - захист від випарів вологи, що йдуть з середини приміщення і утворення 
 2. Гідробар’єр монтується над теплоізоляцією та ізолює її від попадань атмосферної води, пилу та ін.

Супердифузійні мембрани - це найсучасніший гідробар’єр з високими фізико-механічними показниками. Неткана армована багатошарова плівка з поліпропілену дуже міцна, водонепроникна, але водночас має високу здатність пропускати пари вологи. Застосовується в якості гідро-. та вітрозахисного шару для підпокрівельного простору в утеплених та неутеплених похилих дахах.


На що звернути увагу при виборі супердифузійної мембрани?

 • Міцність покрівельної мембрани. Прямо залежить від щільності (граматури). Чим щільніша мембрана тим стійкіша вона до механічних пошкоджень, яких вона може зазнати під час монтажу контробрешітки та черепиці. Крім того, покрівельна плівка часто лишається відкритою протягом тривалого часу до остаточного вкладання покрівельного матеріалу і зазнає впливу сильних поривів вітру, дощу, граду та ін. Тому рекомендовано обирати міцні супердифузійні мембрани щільністю від 115 гр/кв.м. до 215 5 гр/кв.м., в залежності від потреб. Зокрема рекомендована щільність мембран для наступних видів черепиці Бітумна – 110 гр/кв.м Металочерепиця -115-125 гр/кв.м. Композитна -140 гр/ кв.м. Керамічна черепиця -170 гр/ кв.м.
 • Міцність на розрив. Даний показник слід враховувати в двох параметрах: вздовж (рекомендовані показники від 100 H/5 см) та поперечний (рекомендовані показники від (180 H/5 см).
 • Водонепроникність. Основна ціль використання покрівельних мембран в покрівельному пирозі захист утеплювача від попадання вологи. Тому якісна мембрана повина бути водонепроникною.
 • Паропроникність - здатність пропускати через себе випари вологи Для маркування показника паропроникності покрівельної плівки можуть використовуватись наступні параметри. Коефіцієнт дифузійного опору SD, який показує еквівалент товщини повітря. Коефіцієнт Q скільки грам випарів вологи може провести мембрана на 1 кв.м. за 24 години. Чим вищі показники паропроникності мембрани, тим швидше висохне зволожений утеплювач. Паропроникність супердифузійних мембран від 1000 г/кв.м.
 • Стійкість до УФ-випромінювання. Присутність УФ стабілізаторів запобігає втраті технічних характеристик під прямими діями сонячного проміння. Це надзвичайно важливо, адже часто буває, що плівка лишається відкритою протягом довгого періоду часу, поки не буде здійснений монтаж покрівельного матеріалу. Супердифузійні плівки стабільні до 3 місяців.
 • Стійкість до перепаду температур. Високий показник стійкості до низьких та високих температурних показників значно подовжує експлуатаційний строк без погіршення технічних показників мембрани.

 Вибравши якісну покрівельну мембрану з високими технічними характеристиками Ви забезпечите якісну гідроізоляцію даху.

Попередня стаття Наступна стаття
Ми використовуємо cookies-файли та інші сервіси для збору технічних даних користувачів. Це дозволяє забезпечувати працездатність та зручність використання сайту, покращує навігацію. Якщо Ви продовжуєте використовувати сайт, значить даєте згоду на їхній збір. Користувацька угода