Будівельні матеріали Луцьк Блок трейд - будівельні матеріали Луцьк

Плюси та мінуси будинку з газобетону

Прийнявши рішення збудувати власний житловий будинок, перед майбутніми домовласниками постає одне з найбільш ключових і відповідальних завдань – вибір матеріалу для зведення стін. Одним з найбільш популярних сучасних конструкційно-будівельних матеріалів на ринку є газоблоки. Цей матеріал все частіше виграє конкуренцію у цегли та інших будівельних блоків завдяки ряду певних переваг, але водночас і має свої недоліки. Технічні характеристики газоблоків будуть впливати на технологію будівництва, а також подальше успішне та комфортне проживання. В даній статті ми наведемо основні плюси та мінуси будинку з газобетону.

Переваги будинку з газоблоків

 1. Високий рівень теплоізоляції стін дозволить значно економити на опаленні. Комірчастий бетон володіє високим рівнем теплоізоляції завдяки коміркам заповненим повітрям. Важливо знати, що основні характеристики газобетону, такі як несуча здатність (щільність, кг/ м. куб.) та теплопровідність (Вт/(м ·°С) обернено пропорційні одне до одного. Тобто чим міцніша буде стіна тим вона буде холодніша. В Україні для зведення стін в малоповерховому приватному будівництві найчастіше використовують газоблок щільністю D400 та D500.
 2. Висока паро- та повітропроникність газоблоків. Дихаючі стіни в будинку забезпечать циркуляцію повітря і оптимальний рівень вологості природним способом. Це сприятиме комфортному мікроклімату всередині будинку.

  Газоблок паропроникний матеріал

 3. Ідеальний в плані екологічної безпеки, має мінімальний радіаційний фонд. Газоблок виготовляється з натуральної сировини – цементу, вапна, кварцевого піску та алюмінієвої пудри. В результаті хімічної реакції металічний алюміній в його складі перетворюється в нешкідливий оксид алюмінію, тому газобетон безпечний та екологічно чистий.
 4. Стіни з газобетону стійкі до вогню. Автоклавний газобетон здатний витримати температуру вище +1200 С°. В умовах середньостатистичної температури пожежі в житлових будинках +600 С° газоблок протягом понад трьох годин зберігає цілісність та витримує навантаження.

  Газоблок не горить

 5. Морозостійкість газобетону F5 забезпечує здатність газобетону, без руйнації та втрати міцності і теплоізоляційних властивостей, витримувати циклічні процеси заморожування та розморожування.
 6. Хороші звукопоглинальні властивості автоклавного пористого бетону. Згідно з дослідженнями при товщині стіни з газобетону 24 см, немає потреби в додатковій шумовій ізоляції. Чим вища марка щільності газобетонного блоку і ширші стіни, тим ефективнішою буде звукоізоляція будинку.
 7. Легкі стіни не створюють підвищених навантажень, і не потребують опори в якості надміцного фундаменту, що знижує витрати на його спорудження.
 8. Швидкість будівництва. Газобетонні блоки мають доволі великі розміри і точну геометрію. Це дозволяє максимально швидко споруджувати рівні стіни. Газоблоки кладуться на спеціальний клей, а не на звичайний цементний розчин. Завдяки цьому мінімізується ризик створення містків холоду, через які б відбувалися тепловтрати.

  Будівництво стін з газоблоку

 9. З газобетону нескладно будувати будинок складної конфігурації. Оскільки він легко ріжеться, пиляється з нього легко можна спорудити арки, куполи та інші складні архітектурні елементи.

 10. Вартість будівництва будинку з газоблоку дешевша, ніж з наприклад, з цегли та керамічного блоку.

Недоліки будівництва будинку з газобетону

 1. Велика ймовірність появи тріщин на стінах, як по лініях кладки так і по самому блоку, внаслідок усадки, недоліках при заливанні фундаменту чи зсувами ґрунту. Проте, варто розуміти, що це візуальний недолік сприйняття будинку, ніж проблеми які суттєву нанесуть шкоду будівлі. Дрібні тріщини легко маскуються шляхом внутрішнього та зовнішнього оздоблення стін. Декоративний шар сховає недоліки і будинок буде виглядати естетично.

  Тріщини на стінах з газоблоку

 2. Будинку з газобетону буде характерна низька теплова інерція. Інерція – це здатність будівельного матеріалу накопичувати та акумулювати тепло. Комірчастий бетон, через низьку щільність, швидко нагрівається, але швидко і віддає тепло при відсутності опалення. Але варто розуміти що в житловому будинку, який постійно опалюється, це не є проблемою.
 3. Потребує додаткового армування. Газобетон витримує доволі високі навантаження на стиск, але практично не працює на вигин. В разі, якщо навантаження на конкретну точку кладки буде вищим ніж деформаційна стійкість блоків, будуть з’являтися тріщини. Для запобігання виникнення даних недоліків необхідно проводити армування стін з газобетону.

   Армування газобетону 

 4. Висока гігроскопічність газоблоків. Через пористу структуру комірчастий бетон легко вбирає вологу через атмосферне середовище і при прямому контакті. Внаслідок чого теплоізоляційні характеристики газоблоку знижуються, він стає важчим, змінює колір на сірий. Відразу після спорудження стін рекомендують ззовні покрити декоративно-захисним шаром.
 5. Можливі проблеми з внутрішнім оздобленням при неправильно підібраних будівельних сумішах. Щоб штукатурка не відслоювалась необхідно використовувати правильно підібрані ґрунтовки.

Підбиваємо підсумки

Будинок з газоблоку будується швидко і порівняно недорого, він теплий з комфортним мікрокліматом для проживання. Але при його зведенні слід детально вивчити та чітко дотримуватись технічних вимог та норм по проектуванню та зведенню стін будівель з комірчастого бетону. Має бути надійний фундамент, правильно прораховані товщина стін та щільність газобетону, зроблене армування та якісна зовнішнє оздоблення будинку.

Попередня стаття Наступна стаття
Ми використовуємо cookies-файли та інші сервіси для збору технічних даних користувачів. Це дозволяє забезпечувати працездатність та зручність використання сайту, покращує навігацію. Якщо Ви продовжуєте використовувати сайт, значить даєте згоду на їхній збір. Користувацька угода