Будівельні матеріали Луцьк Блок трейд - будівельні матеріали Луцьк

Висоли на цеглі: як уникнути білих плям на фасаді

Купуючи цеглу в якості облицювального декоративного матеріалу для фасадів, парканів - Ви обираєте естетику та довговічність. Але дуже часто на поверхні стіни з цегляної кладки можна зустріти білі плями та розводи, які спотворюють зовнішній вигляд. Ці плями називаються висолами.

Причини появи висолів

Побачивши білі плями відразу починають задумуватись в чому причина - в неякісних будівельних матеріалах, недотримання технологій будівництва. Тут відразу варто зауважити, що причина рідко буває в самій цеглі, адже висоли можуть з’явитися навіть на найякіснішій клінкерній цеглі.

Висоли - це кристалізація солей на поверхні. Цегла - це будівельний матеріал, який має пористу структуру і відповідно здатність як губка вбирати вологу. Вода розчиняє солі, які беруться з мурувального розчину, опадів дощу, ґрунтових вод, повітря з викидами промислових підприємств. В теплу та суху погоду сольовий розчин по капілярах цегли переміщається на поверхню - при цьому вода випаровується, а сіль кристалізується на поверхні у вигляді білих плям. При появі сольових розводів слід чітко розуміти – що це не лише естетична проблема, а й сигнал про втрачання експлуатаційних характеристик - міцності, теплопровідності, зменшення терміну слугування. Адже солі кристалізуються в порах цегли поступово збільшуючись, починаючи руйнувати цеглу зсередини.

Поява білих плям ще й непряма ознака наявності вологи всередині самої цегли. Вона замерзає при низьких температурах і здатна руйнувати будівельний матеріал набагато більше ніж самі висоли. На цеглі будуть утворюватись тріщини, відколи.

 Небезпека висолів  для  цегляної  кладки