Будівельні матеріали Луцьк Блок трейд - будівельні матеріали Луцьк

Види цегли: одинарна, півторачка, подвійна

Цегла — це будівельний матеріал, виготовлений у формі прямокутних блоків, який використовується для зведення стін, фундаментів, перегородок та інших конструкцій. Вона має високу міцність на стиск, що робить її ідеальною для будівництва пористих стін та інших конструкцій, які витримують значні навантаження. Завдяки своїм властивостям, цегла може служити протягом багатьох десятиліть без втрати своїх якостей, витримуючи вплив часу і погодних умов. Вона має високу вогнестійкість, що підвищує безпеку будівель, збудованих з цього матеріалу.

Цегла має хороші теплоізоляційні властивості, що сприяє підтримці стабільної температури в будівлі. Це допомагає знижувати витрати на опалення та кондиціонування.

Це один з найстаріших будівельних матеріалів, має різні види, які відрізняються за матеріалом, розміром, призначенням та іншими характеристиками.

Види цегли та їх розміри

Види цегли можна класифікувати за різними критеріями, такими як матеріал, форма, розмір, призначення тощо. Ось деякі основні види цегли:

 1. За матеріалом:
  • Цегла червона (керамічна): виготовляється з глини, піску та води, сушиться та обпалюється.
  • Цегла вогнетривка: має високу термостійкість і використовується для будівництва печей, камінів та інших вогнетривких конструкцій.
  • Цегла силікатна: виготовляється з піску, вапна та силікату натрію або калію, має легку вагу і добру теплоізоляцію.
  • Гіперпресована цегла: виготовляється з цементу, піску і води методом гіперпресування. Вона дуже міцна і використовується для облицювання.
  • Клінкерна цегла: Виготовляється з особливої глини шляхом високотемпературного обпалювання (близько 1200°C). Завдяки цьому процесу, клінкерна цегла набуває виняткових характеристик міцності, щільності та довговічності.
 2. За призначенням:
  • Рядова цегла: використовується для будівництва стін і перегородок. Не має декоративного вигляду, оскільки передбачається обтинькування або облицювання.
  • Облицювальна цегла: має особливу якість та колір, використовується для зовнішнього оздоблення будівель. Має гладку або рифлену поверхню і різноманітні кольори.
  • Пічна цегла: застосовується для будівництва печей, камінів, димарів. Здатна витримувати високі температури.
  • Декоративна цегла: використовується для внутрішнього оздоблення приміщень. Має різноманітні кольори та фактури.
 3. За розміром:
  Стандартні розміри цегли регулюються будівельними нормами та стандартами, які можуть дещо варіюватися залежно від країни та типу цегли. Проте, є загальноприйняті розміри, які використовуються в будівництві по всьому світу. Ось основні стандартні розміри цегли:
  • Одинарна цегла: це класичний тип цегли, тому розміри цеглини стандартні (приблизно 250 мм x 120 мм x 65 мм). Використовується для будівництва стін та інших конструкцій.
  • Цегла півторачка: ця цегла має більші розміри ніж одинарна, зазвичай розміри цегли півторачки становлять близько 250 мм x 120 мм x 88 мм. Вона забезпечує швидше кладку і зменшує кількість затрат на кладку.
  • Подвійна (повнотіла) цегла: це цегла, яка має подвійну товщину порівняно з одинарною (приблизно 250 мм x 120 мм x 138 мм). Вона використовується для побудови стін з високою теплоізоляцією.

   Розміри цегли

  Наприклад, розміри силікатної цегли можуть бути всіх трьох видів. Існують також інші типи силікатної цегли з різними розмірами, які можуть використовуватися для спеціальних конструкцій або архітектурних рішень, але найбільш поширені саме зазначені вище розміри. Стандартний розмір червоної цегли в Україні становить 250 мм × 120 мм × 65 мм, проте існують й інші розміри.
 4. За маркою:
  Марка цегли визначає її міцність і морозостійкість. Ось основні параметри, за якими оцінюються марки цегли:
  • М50: належить до групи цегли з невисокою міцністю, здатна витримати навантаження до 50 кг/см².
  • М75: цегла з низькою міцністю, використовується для малонавантажених конструкцій.
  • М100: найпоширеніша марка для зведення стін і перегородок.
  • М125: використовується для більш навантажених конструкцій.
  • М150: підходить для будівництва опорних стін і конструкцій, що піддаються підвищеним навантаженням.
  • М175: належить до категорії високої міцності, використовується в будівництві опорних конструкцій та інших об'єктів, які потребують підвищеної міцності.
  • М200 і вище: використовується для будівництва висотних будівель, промислових споруд та інших конструкцій з високими вимогами до міцності. Числове значення говорить про те, скільки кілограм ваги може витримати 1 см² цегли. Тобто чим більша цифра, тим міцніша цегла.
 5. За ступенем морозостійкості:
  • F15: найменш морозостійка, використовується в умовах з незначними зимовими температурами.
  • F25: підходить для регіонів з помірними зимовими умовами.
  • F35: використовується для регіонів з холодними зимами.
  • F50 і вище: найбільш морозостійка цегла, використовується для будівництва в екстремальних умовах.

Це лише деякі з видів цегли, існує багато інших видів цегли, які використовуються в будівництві залежно від конкретних потреб та умов проєкту. Кожен тип цегли має свої переваги і недоліки, тому вибір залежить від конкретних потреб будівельного проєкту.

Цегла півторачка ціна Івано Франківськ залежить від багатьох факторів: матеріалу виготовлення, технології виробництва, виробника, сезонності, додаткової обробки та ін. Більш детально ви можете дізнатись в менеджера магазина Старті.

Попередня стаття Наступна стаття
Ми використовуємо cookies-файли та інші сервіси для збору технічних даних користувачів. Це дозволяє забезпечувати працездатність та зручність використання сайту, покращує навігацію. Якщо Ви продовжуєте використовувати сайт, значить даєте згоду на їхній збір. Користувацька угода