Будівельні матеріали Луцьк Блок трейд - будівельні матеріали Луцьк

Технологія укладання бруківки: товщина подушки, пропорції укладального матеріали

Бруківка є популярним матеріалом для оформлення садових доріжок і площ. Пояснюється це її міцністю і великим терміном служби. Вона може витримувати великі навантаження та зміни температур, що робить її ідеальним вибором для проїзду автомобілів і пішохідних зон. Бруківка доступна в різних кольорах, формах і текстурах, що дозволяє створювати різноманітні дизайни та вигляди для садових доріжок. Вона додає характер і красу будь-якому саду або подвір'ю. Легко встановлюється і піддається заміні у випадку пошкодження. Це дозволяє з легкістю виправляти будь-які проблеми і підтримувати доріжки у хорошому стані. Допомагає у відведенні води, що дозволяє уникнути утворення калюж і забезпечує тривалість конструкції. Виготовляється з натуральних матеріалів, таких як глина або бетон, що робить її екологічно чистою і придатною для використання у будь-якому середовищі.

Як правильно укладати бруківку?

Укладання бруківки — це процес створення міцного та естетичного покриття з бруківки на підкладці з піску та щебеню. Технологія включає кілька етапів і особливостей, що допомагають забезпечити міцність і довговічність покриття. Ось основні кроки укладання бруківки:

 1. Підготовка майданчика: Зона, де буде укладатися бруківка, повинна бути ретельно підготовлена. Це включає видалення верхнього шару ґрунту, виправлення нерівностей і створення нахилів для стоку води.
 2. Встановлення бордюрів: Всі бічні краї потрібно загородити бордюрами, щоб надалі бруківка не рухалась. Якщо бруківка не прилягає до бордюру, то її треба обрізати, але не більше, ніж наполовину.
 3. Основа під бруківку: На підготовлений майданчик наносять пісок або щебінь та ущільнюють його. Пропорція піску і цементу під бруківку: 5:1. Така пропорція підходить для більшості проєктів. Цей шар допомагає розподілити навантаження та запобігає зсуву бруківки. Товщина подушки під бруківку може варіюватися залежно від умов укладання і навантаження, яким буде піддаватися покриття. Наприклад, для пішохідних доріжок чи площ, де не передбачається значне навантаження транспортних засобів, достатньо може бути шару підстилки товщиною близько 5–10 см. Якщо планується використання доріжок для легкових автомобілів, рекомендується мати підстилку товщиною близько 15–20 см. Якщо передбачається, що покриття буде використовуватися для важких транспортних засобів, таких як вантажівки чи великі машини, товщина підстилки може бути від 20 см і більше, залежно від конкретних умов.

  Основа під бруківку

 4. Укладання бруківки: Бруківка укладається на підкладку у заданому порядку. Можливі різні варіанти укладки, такі як «шахова дошка», ялинка, віяло, косичка, по колу. Для досягнення рівної поверхні використовують рівень.
 5. Втрамбування бруківки: Після укладання всієї бруківки поверхню ущільнюють. Це можна зробити за допомогою спеціальної вібраційної машини або молотка з рівнем.
 6. Заповнення швів: Після ущільнення бруківки заповнюють шви піском за допомогою щітки або спеціальним клеєм для бруківки. Це допомагає утримувати бруківку на місці та запобігає росту бур'янів.
 7. Остаточне ущільнення та обробка: Після заповнення швів поверхню ущільнюють ще раз, щоб забезпечити максимальну міцність та стійкість. Це здійснюють за допомогою вібраційної машини. Вкінці знімають надлишок піску з поверхні плитки.

Дотримуючись цих рекомендацій ви з легкістю самостійно зможете впоратись з вкладанням бруківки.

Схеми укладання бруківки

Варіанти укладання бруківки

Дизайн бруківки може бути дуже різноманітним і охоплювати різні кольори, форми і візерунки. Ось деякі популярні варіанти дизайну бруківки:

 1. Рандомний візерунок: Бруківка укладається без чіткої форми або візерунка, створюючи відчуття природності та непередбачуваності.
 2. Візерунок «шахова дошка»: Чергування каменів різних кольорів або форм для створення візерунка, схожого на шахову дошку.
 3. Формальний візерунок: Використання бруківки однакової форми і кольору для створення чіткого і симетричного візерунку.
 4. Візерунок «гребінь»: Камені укладаються у вигляді гребенів, що створює візерунок з вигинами та перегинами.
 5. Комбінований візерунок: Використання кількох різних видів бруківки (наприклад, з різними формами або кольорами) для створення унікального візерунка.
 6. Мозаїчний візерунок: Створення малюнка або мозаїки з бруківки, використовуючи камені різних кольорів.

Дизайн бруківки може бути адаптований до будь-якого стилю саду чи подвір'я, і важливо вибрати візерунок, який гармонійно поєднується з довкіллям та відповідає вашим естетичним уподобанням.

Купити бруківку в Івано Франківську, та й в інших містах України ви можете в нашому магазині Старті. Ми пропонуємо великий вибір бруківки та комплектуючих для неї (бордюрів, поребриків, водовідливів та ін.). Ви отримаєте вигідні цінові пропозиції, високу якість будматеріалів, оперативну доставку.

Бруківка ціни Івано Франківськ залежать від багатьох параметрів: матеріалу виготовлення, форми, розміру, марки, якості, кольору, країни виробництва і т.д.

Звертайтесь, будемо раді допомогти!

Попередня стаття Наступна стаття
Ми використовуємо cookies-файли та інші сервіси для збору технічних даних користувачів. Це дозволяє забезпечувати працездатність та зручність використання сайту, покращує навігацію. Якщо Ви продовжуєте використовувати сайт, значить даєте згоду на їхній збір. Користувацька угода